Przydatne rzeczy podczas wyjazdu na weekend z rodziną

Wyjazd w Bieszczady to wspaniały plan na spędzenie czasu wolnego z rodziną. Zlicza się je do przyjaznych rodzinom pasm górskich, ze względu na całkiem proste podejścia i niewysokie szczyty. Dokąd warto wybrać się z rodziną w Bieszczady? Sprawdź często odwiedzane miejsca i atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Schronisko w Bieszczadach „Chatka Puchatka” już wyremontowane.

Najatrakcyjniejszym obiektem w Bieszczadach jest wspaniała Chatka Puchatka – schronisko umieszczone na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Prowadzi do niej szlak, który powinni być w stanie przejść nawet mniej doświadczeni podróżnicy. Kultowe schronisko w 2022 zostało wyremontowane. Dlatego można odwiedzać już nowy, w pełni zmodernizowany obiekt. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dłuższą oraz trudniejszą trasą, na którą warto się przygotować.

Najlepsza pora roku by odpocząć w Bieszczadach?

Bieszczady to ciągle mało oblegany rejon Polski, dzięki czemu doświadczymy tu spokoju i wytchnienia od miejskiego hałasu. Chociaż baza noclegowa nie jest tak rozciągnięta bardzo dobrze, w podgórskich miejscowościach wynajmiemy urocze domki. Bieszczady szczególnie atrakcyjne są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji noclegu warto rozważyć z wyprzedzeniem. Jeżeli interesują Cię tutejsze noclegi https://domki.bieszczadomaniak.pl/ – Bieszczady oferują również prywatne pokoje, jak i swobodne domki.

Zapora w Solinie – popularne miejsca w Bieszczadach.

Dla wielu ludzi Solina to już prawdziwe Bieszczady, będąc w okolicy koniecznie należy tu zawitać. Kultowa zapora nad jeziorem Solińskim sprawi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmłodszymi gośćmi. Obecnie działa tu także wyciąg kolejkowy, z którego roztacza się piękny i wspaniały widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pobyć nad akwenem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto przyjechać do Polańczyka i tam zobaczyć jakie oferuje nam atrakcje.

Co zobaczymy w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Bieszczady to rejon pełen wspaniałych strumyków czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto rozpocząć swoją wędrówkę. W Ustrzykach Dolnych koniecznie zawitajcie do Muzeum Przyrodniczego. W Bieszczadach jest dużo leśnych zwierząt, które nietrudno spotkać na górskich szlaku. Prawie na każdej ścieżce turystycznej można zobaczyć ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a dodatkowo rysiami, które są symbolem parku. Jeżeli wciąż wam mało w Mucznem zobaczycie Pokazową Zagrodę Żubrów.

Co wybrać na nocleg: pokój czy domek?

Podstawą prawdziwego wypoczynku jest niewątpliwie nocleg. Musi być elegancki i praktyczny. Nieopodal centrum miasteczka lub na uboczu w zależności od zainteresowań. Jeśli wyjeżdżamy na relaks z małymi dziećmi, warto sprawdzić, czy obiekt oferuje im dowolne atrakcje. W niektórych znajdziemy mały plac zabaw, w drugich salę zabaw z animatorem, a w gospodarstwach agroturystycznych – zwierzęta zagrodowe, które za wiedzą właścicieli obiektu będziemy mogli pogłaskać lub nakarmić.

W takich miejscach będziecie mogli poczuć się w pełni swobodnie i bez obecności pozostałych gości wypoczywać na łonie natury. Do wyboru macie niezwykle atrakcyjne propozycje małych, drewnianych domków, które umożliwią komfortowy pobyt i umożliwią poczuć się jak mieszkańcy tego przyjemnego regionu.